Thailand travel concept. Airline officer check in ticket tourist with Passport Visa counter service

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vizesi kapsamında olanlar Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (Gri) ve Hususi Pasaport (Yeşil) hamilleridir.

Diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri ise 180 gün içinde 90 gün süresini aşmamak kaydıyla, İngiltere’ye yapacakları seyahatlerinde İngiltere vizesinden muaf olurlar.

T.C. İkamet İzni (Oturum İzni) sahibi yabancılarına uygulanan vize süreci ile T.C. vatandaşlarına uygulanan 180 gün süreli İngiltere vize prosedürü aynıdır.

Bize veya diğer İngiltere vize başvuru merkezlerine randevu sistemi ile yapılan başvurularda, İngiltere vizesi için gerekli evraklarla hazırlanmış bir dosya ile müracaat edilmesi gerekmektedir.

Ancak her şeye rağmen İngiltere vize başvurularının sonucu hakkında karar daha önceden belirttiğimiz gibi İngiltere Konsolosluğu’nun inisiyatifi altındadır.

İngiltere’ye seyahat edecek T.C. vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine İngiltere vizesi için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

 

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi kişilerin, İngiltere vizesi başvuru prosedürüne uygun şekilde seyahatleri öncesi İngiltere vize işlemleri dosyasını eksiksiz hazırlaması gerekmektedir.

Güvenlik Garantisi

Verileri gizli tutuyor ve koruma altına alıyoruz.

24/7 Müşteri Hizmetleri

7/24 aktif müşteri hizmetleri ekibimiz, sorularınızı yanıtlıyor.

Kolay ve Hızlı

Müşteri sürecimiz kolay ve hızlıdır. İhtiyacınız olanı almak hiç bu kadar basit olmamıştı!

Müşteri Memnuyeti

Kaliteli hizmet anlayışımızla her adımda memnuniyetinizi hedefliyoruz.

Gerekli Evrakları İndir
  • Pdf Olarak İndir
  • Word Olarak İndir
Call Now Button