Man working on a laptop with the word translate on the computer screen

Yemin Tercüme Hizmeti

Yeminli tercüme hizmeti ile müşterilerimizin çeviri ihtiyaçlarını hızlı, eksiksiz ve büyük bir profesyonellik ile hallediyoruz.

Yeminli Tercümanlık Ofisimiz, Türkiye Çevirmenler Derneği (TÜÇED) üyesi ve Uluslararası Çevirmenler ve Çeviri Kuruluşları Federasyonu (TÜÇEF) kurucu üyesi olarak sektörde öncü bir rol oynamaktadır. Müşterilerimize sunduğumuz profesyonel hizmetlerimiz arasında Almanya, İngiltere, Avustralya ve Fransa konsoloslukları tarafından yetkilendirilen çeviri hizmetleri de bulunmaktadır. Size en iyi çeviri deneyimini sunmak için uzman ekibimizle birlikte çalışıyor ve güvenilir, kesin ve hızlı çeviri çözümleri sunuyoruz. Bizimle çalışarak, dil engellerini aşmanıza ve küresel iletişimde başarılı olmanıza yardımcı oluyoruz.

Fransa Başkonsolosluğu’nun son duyurusuna göre, şirket başvuruları için artık evrakların Fransızca veya İngilizce çevirilerinin talep edildiği belirtilmektedir. İşe giriş bildirgesi, SGK 4 A hizmet dökümü, maaş bordroları dahil olmak üzere belgeler, bu dillerde çevrilmiş olmalıdır.

Noter tasdikli tercüme ofisimize telefon, e-mail yoluyla veya ofisimize uğrayarak iletişime geçebilirsiniz.

Yemin Tercüme Nedir? Nasıl yapılır?

Yeminli tercüman, noter tarafından yasal belgelerin resmi tercümesini yapmak ve tercümesini yaptığı tüm metinlerin altına kaşe basabilmek üzere yetkilendirilmiş kişilere denir.

Yeminli tercüman tarafından yapılan çeviriler resmi statüye sahiptir.

Yeminli Tercümanımızın Çevirdiği Belgeler ve Sorumluluklari Nelerdir?

  • Kendisinden tercümesi talep edilen metni hedef dile çevirir,
  • Orijinal metinde yer alan terminolojik ifadeleri hedef dildeki kullanımına uyumlu olarak aktarır,
  • Çevrilen metnin matbu halini yeminli tercüme olarak kaşeler ve imzalar,
  • Adli sicil kaydı, evlilik belgesi, Nüfus Kayıt Örneği, İkametgâh belgesi, mahkeme kararı, firma kuruluş belgesi, sözleşme, doğum belgesi, pasaport, çeşitli rapor gibi resmî belgeleri hedef dile kurallara uygun bir şekilde çevirir
  • Yurt dışında ticari ilişkileri olan firmaların, kuruluş, tüzük, Banka cüzdanı, dekont ve diğer iç belgelerini tercüme eder,
  • Yurt dışında eğitim görürken gerekli olan akademik belgeleri diplomaları ve transkriptleri çevirir,
  • Bu gibi ve daha nicelerini tüm dünya dillerinde Kişisel bilgileri gizli ve güvenli tutmaya özen göstererek tercümemizi yapmaktayız.
 

Almanya ve Fransa Denklik İşlemleri İçin Yetkili Tercüme Bürosu

Eğitim belgelerinizin Almanya ve Fransa denklik işlemleri için yeminli tercüme hizmeti mi arıyorsunuz? Medya Vize ve Tercüme Merkezi olarak sizlere kaliteli ve güvenilir tercüme hizmeti sunmaktayız. Uzman tercüman ekibimiz, Almanca ve Fransızca dillerine hakimdir ve  hukuki terimler konusunda bilgi sahibidir.

 
Call Now Button